مواد سرطان زای پرمصرف

* شیرین کننده های مصنوعی
تحقیقات آزمایشگاهی نشان می دهد، شیرین کننده های مصــــنوعی مانند (سایکلامیت) خطر سرطان را افزایش می دهند.
برای حل این مشکل "ساخارین " در موادغذایی به جای شیرین کننده های مصنوعی به کار برده شد، تحقیقات جدید انجام شده در خصوص عملکرد "ساخارین " در بدن نشان داد تمام محصولات حاوی ساخارین نیز سبب سرطانی شدن سلول ها می شوند.

* دهانشویه ها
دانشمندان در آخرین تحقیقات خود دریافتند دهانشویه های حاوی اتانول احتمال ابتلا به سرطان دهان را افزایش می دهد.
آنها بر این باورند که اتانول بافت های دهانی را در برابر مواد سرطان زا مانند سیگار، آسیب پذیر می کنند.
دانشمندان معتقدند اسـتفاده از دهانشویه ها بهتر است چند روز در میان به صورت غرغره کردن باشد و از خوردن آن خودداری شود.
افراد سیگاری و یا افرادی که سابقه سرطان دهان در خانواده آنها وجود داشته و یا ریسک فاکتورهای دیگر ابتلا به سرطان را دارند بهتر است از انواع دهانشویه های بدون اتانول استفاده کنند.

* استاتین
استاتین نوعی داروی کاهنده کلسترول و فشار خون است. دانشمندان طی تحقیقاتی که روی ۱۷۰ هزار نفر انجام شد، دریافتند افرادی که از داروهای حاوی استاتین در مقادیر بالا استفاده کردند ریسک فاکتورهای ابتلا به انواع سرطان مانند سرطان سینه، سرطان روده بزرگ و سرطان پروستات در آنها افزایش پیدا کرده است.

* تلفن همراه
محققان معتقدند استفاده بیش از حد از تلفن همراه به سبب امواج مضری که از آنها ساطع می شود بر مغز و بافت آن تأثیر گذاشته و سبب ایجاد سلول های سرطانی می شوند.

* ضدعرق ها
محققان معتقدند، آلومینیوم موجود در ضدعرق ها و دئودورانت ها که "پارابن " نامیده می شود مانند هورمون استروژن عمل کرده و استفاده بیش از حد آن خطر ابتلا به سرطان سینه را در زنان افزایش می دهد.
دانشمندان در نمونه های بافت های سرطانی ماده "پارابن " را یافته اند و این مسئله نشان می دهد افراد بسیاری، که ۹۹ درصد جمعیت جامعه را تشکیل می دهند در معرض مواد حاوی "پارابن " مانند مواد آرایشی بهداشتی گوناگون و موادغذایی قرار دارند.

* رنگ مو
دانشمندان با آزمایشاتی که روی افرادی که از رنگ مو استفاده می کنند دریافتند استفاده مکرر از رنگ موها افراد را در معرض ابتلا به سرطان قرار می دهد.
این پژوهش ها نشان داد، افرادی که به طور مکرر از رنگ مو استفاده می کنند بیشتر در معرض موادشیمیایی مضر آن قرار می گیرند و به همان میزان خطرات ابتلا به انواع سرطان در آنها افزایش پیدا می کند.

/ 8 نظر / 6 بازدید
تبادل لينك اتوماتيك

با سلام ما آماده تبادل لينك اتوماتيك با وبلاگ مفيد شما هستيم سايت تاپ رنك داراي رنك 3 گوگل ميباشد به لينك وبسايت ما مراجعه و لينك خود را ثبت كنيد موفق و سربلند باشيد

بهنوش

سلام دوست عزیز. امیدوارم حالتون خوب باشه. خیلی مطلبی که گذاشتید خوب و مفید بود. من 4 سال پیش هوچکین داشتم . وتحت درمان بودم و الان خوب شدم. از وب های که در مورد سرطان چیزی مینویسن خوشم میاد . همیشه سر میزنم. دوست دارم پیش من بیای خوشحال میشم.

ستاره

منصور خان امشب مهمون داری هااااااا ستاره هم اومد پیش تو ... متاسفانه ستاره فوت کرد ...[ناراحت]

ناصر

ستاره تولدت مبارک منصور جون مهمون مارو تحویل بگیر باشه.

آیلین

منصور جان ستاره رو دریاب که اومد ... ستاره جان تولدت مبارک [گریه][ناراحت]

ناصر

امروز روز دومیه که ستاره فوت شده ولی انگار از منصور خبری نیست فک کنم با هم رفتن بازی مثه قدیما ولی اونوقتا تو وبلاگ بود اما حالا با هم دیگه پیشه هم.

ندای زمستانی

اخرین باری که اومده بودم اینجامنصور زنده بود...... الان شوکه شدم....