سرطان پایان زندگی نیست

متاسفانه سرطان دو هنرمند را از ما گرفت ، اما در این چند روز که مرتضی پاشایی از بین ما رفت شاهد اتفاقات مختلفی بودیم و همه ناراحت شدند و عزا داری کردند و بعد از چند روز هم مرتضی و هم بیماری سرطان فراموش خواهد شد و این اولین و آخرین بار نیست که این گونه عزیزان وطن از بین میروند و ما فقط به اندازه چند روز ناراحت می شویم و بعد فراموش می کنیم.  

مرگ هم سن سالانمان هم گاهی ما را از خواب غفلت بیدار نمیکند. شما می دانید در همین چند روز اخیر چند جوان بخاطر سرطان فوت کردند، پس بخودمان بیائیم و به این بیماری خطرناک بیشتر فکر کنیم و درباره آن تحقیق کنیم.

دوستان پیشنهاد یکی از عزیزان در فیسبوک خیلی خوب بود که "تو ساعت اداری ﺗﺸﺮﯾﻒ ﺑﺒﺮﯾﺪ ﺑﯿﻤﺎﺭﺳﺘﺎﻥ ﺷﺮﯾﻌﺘﯽ تهران ﻃﺒﻘﻪ سوم بگید ﻣﯿﺨﻮﺍﻡ ﭘﻼﺳﻤﺎ ﺍﻫﺪﺍ ﮐﻨﻢ ، ﺍﯾﻦ ﺭﻭﺵ ﺩﺭﺩ ﻧﺪﺍﺭﻩ ﻭ ﺣﺘﯽ ﺑﯿﻤﺎﺭﺳﺘﺎﻥ ﭘﻮﻝ ﺁﮊﺍﻧﺲتونم میده ﻭ ﺍﺯ ﺍﻭﻥ ﭘﻼﺳﻤﺎ ﺳﺮﻃﺎﻧﯿﻬﺎ ﻧﺠﺎﺕ ﭘﯿﺪﺍ ﻣﯿﮑﻨﻦ .... ﺛﻮﺍﺑﺸﻢ هدیه کنید ﺑﻪ ﺭﻭﺡ از دنیا رفتگانتون .
این حداقل کاریست که میتونیم برای سرطانیها بکنیم و اینطوری شاید دست کم یک خانواده عزیزش رو از دست نده!"

برای اطلاعات بیشتر به سایت بانک اهدا کنندگان سلولهای بنیادی ایران مراجعه کنید

http://iscdp.tums.ac.ir/fa/menu/registerguide


نوشته شده در تاريخ سه‌شنبه ٢٧ آبان ۱۳٩۳ توسط مهیار
با کمک یک آزمایش بزاق ساده می‌توان بیماری‌های مختلفی مانند سرطان دهان، پروستات، زوال عقل، دیابت نوع 2 و بیماری‌های خودایمن را شناسایی و حتی سابقه پزشکی از بیمار بدست آورد.

ایسنا: نتایج پژوهش صورت گرفته توسط محققان آمریکایی نشان می‌دهد، آزمایش نوع خاصی از مولکول‌ها در بزاق انسان می‌تواند به تشخیص زودهنگام سرطان، دیابت و برخی بیماری‌های خودایمن کمک کند.

 در جامع‌ترین پژوهش در خصوص وجود نوع خاصی از مولکول‌ها در بزاق انسان، محققان دانشگاه کالیفرنیا در لس‌آنجلس 165 میلیون توالی ژنتیکی را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند.

 نتایج بدست آمده نشان می‌دهد که برخی از آران‌ای‌ها در سلول‌های بدن انسان، در بزاق نیز وجود دارند؛ این ترکیبات در بزاق، شاخص‌های مهمی برای تشخیص بیماری محسوب می‌شوند.

 به گفته دکتر «دیوید وانگ» سرپرست تیم تحقیقاتی، بزاق حاوی مولکول‌هایی مشخص‌کننده بیماری درست مشابه نمونه خون است و نتایج بدست آمده می‌تواند به توسعه دستگاه‌های خود تشخیص‌گر بیماری در آینده منجر شود

 با کمک یک آزمایش بزاق ساده می‌توان بیماری‌های مختلفی مانند سرطان دهان، پروستات، زوال عقل، دیابت نوع 2 و بیماری‌های خودایمن را شناسایی و حتی سابقه پزشکی از بیمار بدست آورد.

 نتایج این پژوهش در مجله Clinical Chemistry منتشر شده است.


نوشته شده در تاريخ پنجشنبه ۱٥ آبان ۱۳٩۳ توسط مهیار
.: Weblog Themes By :.

اسلایدر