سرطان پایان زندگی نیست

پژوهشگران اعلام کردند مصرف گردو خطر ابتلا به سرطان سینه در زنان را کاهش می‌دهد.

به گزارش برنا، نتایج محققان آمریکایی نشان می‌دهد افزودن گردو به برنامه غذایی موش‌های آزمایشگاهی، خطر ابتلا آن‌ها به سرطان سینه را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.

به گفته سرپرست تحقیقات، در بررسی‌های ژنتیکی اثبات شد که گردو فعالیت چندین ژن مرتبط با شکل گیری سلول‌های سرطان سینه را در موش‌های آزمایشگاهی تغییر داد. تغییر ژن‌ها در انسان‌ها نیز به همان گونه است و مصرف گردو تاثیر یکسانی بر کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه در انسان‌ها دارد.

بر اساس گزارش یونایتد پرس، میزان گردوی اضافه شده به برنامه غذایی موش‌های آزمایشگاهی برابر با مصرف حدود شصت گرم گردو در برنامه غذایی روزانه برای انسان‌ها بود.

یافته‌های این تحقیق نشان می‌دهد افزایش ویتامین ای (E) عامل اصلی در کاهش خطر رشد غده سرطانی است و اسیدهای چرب امگا 3 موجود در گردو عامل کاهش خطر ابتلا به سرطان محسوب نمی‌شوند.

منبع : سلامت نیوز


نوشته شده در تاريخ پنجشنبه ۱٢ آبان ۱۳٩٠ توسط مهیار

تحقیقات نشان می دهد کسانی که از بیماری سرطان جان سالم بدر می برند و به موقع درمان می شوند ، اغلب دچار عوارض روانی می شوند .

این دسته از بیماران تا بیش از یک دهه باید با این عوارض کنار بیایند و به گفته روانشناسان مشکلات روحی آنها تا حد زیادی شبیه کسانی است که برای مدتی در جنگ حضور داشتند.

بررسی های صورت گرفته از 566 بیمار سرطانی درمان شده در مرکز سرطان دوک در شهر دورهام کارولینای شمالی نشان میدهد از هر ده بیمار چهار تن دارای عوارض شدید است .

 به گفته بانی گرین از این مرکز در برخی از بیماران عوارض اختلال تنش زای پس از بیماری حتی شدیدتر از سربازان از جنگ برگشته است . آنها بخاطر خبر اولیه ابتلا به سرطان دچار شرایط روحی وحشتناکی می شوند و با اینکه تحت درمان قرار می گیرند نمی توانند باور کنند بیماری بطور کامل درمان شده و همچنان در تنش به سر می برند.

از هر 20 نفری که در این تحقیق شرکت کرده بودند تنها یک نفر ابراز اطمینان کرد بطور کامل از تنشهای روحی خلاص شده و به آرامش نسبی رسیده است و در مقابل در 37 درصد از این افراد مشکلات روحی با گذشت زمان شدید تر شده و حتی تا 13 سال پس از درمان هم تداوم داشته است .

منبع: خبرآنلاین


نوشته شده در تاريخ دوشنبه ٢ آبان ۱۳٩٠ توسط منصور ویروس
.: Weblog Themes By :.

اسلایدر